Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι Πέμ Μάιος 24, 2018 4:46 pm

Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 
 Πώς παρουσιάζετε τα έργα σας στα μπαζάρ; 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Τι πάγκο χρησιμοποιείτε; Πώς μεταφέρετε τις δημιουργίες σας εκεί;
Πώς τις στολίζετε; Βάζετε τιμές; Προσφέρετε προτυπωμένες κάρτες σας;

Ένας χώρος ανταλλαγής ιδεών για ό,τι αφορά την παρουσίαση.

Σάβ Μάιος 11, 2013 2:27 pm
Προφίλ

θα ηθελα αν μπορει καποιος να με ενημερωσει
θα παρω μερος σε ενα φεστιβαλ και θα εχω πρωτη φορα παγκο
μπορειτε να με βοηθησετε για το τι θα χρειαστω;

Δευτ Ιουν 03, 2013 7:52 pm
Προφίλ

Αν η διοργάνωση σου δίνει πάγκο είναι εύκολα τα πράγματα. Εσύ παίρνεις μαζί σου, τα αντικείμενα σου, φωτιστικά, πολύμπριζο και κάποιο ύφασμα για να στρώσεις στον πάγκο… εκτός αν έχεις κάποιο άλλο τρόπο στησίματος στο μυαλό σου π.χ. χαρτί οτουλέ (όλα αυτά χωράνε σε μία βαλίτσα με ροδάκια και είσαι άνετη ;) ). Επίσης διευκρινίζεις αν σου διαθέτουν καρέκλες και πόσες για κάθε πάγκο αν όχι πρέπει να έχεις μία δικιά σου.
Αν τώρα δεν διαθέτει τον πάγκο η διοργάνωση τότε θα πρέπει εσύ να μεταφέρεις και κάποιο τραπέζι, την διάσταση του την κανονίζεις με τον διοργανωτή με βάση του χώρο που σου διαθέτει. Καλό είναι αν έχεις σκοπό να παίρνεις μέρος σε εκθέσεις να έχεις ένα σπαστό τραπέζι (σαν αυτά του κάμπινγκ), επίσης θα χρειαστείς και καρέκλα σπαστή ώστε να μεταφέρεται εύκολα. Γενικά δεν είναι εύκολο να στήνεις ένα πάγκο κάθε φορά και κυρίως να μεταφέρεις όλα αυτά τα πράγματα, καλό είναι τουλάχιστον την ημέρα που θα στήνεις και την ημέρα που ξεστήνεις να υπάρχει κάποιο αυτοκίνητο αλλιώς καλό κουράγιο με τις μεταφορές… από δικιά μου εμπειρία μετά από κάθε έκθεση που δεν είχα μεταφορικό μέσο για αρκετές μέρες με πονούσε η μέση μου και η πλάτη μου από το κουβάλημα. :?

Παρ Ιουν 21, 2013 2:32 pm
Προφίλ

Δεν εχω παρει μερος σε πολλα μπαζαρ,αλλα εχω να σου πω κι εγω 2-3 πραγματα που εχω καταλαβει..Το στησιμο παιζει τεραστια σημασια!Εκτος λοιπον απο τα πραγματα που αναφερει η κοπελα πριν απο μενα,πρεπει να επενδυσεις στην διακοσμηση !!Ειναι αλλιως να εχεις ενα κολιε ξαπλωτο στο τραπεζομαντηλο,και αλλιως να ειναι ορθιο ,πανω σε εναν λαιμο...Εν ολιγοις,θα πρεπει να θυμιζει λιγακι βιτρινα μαγαζιου,χωρις αυτο να σημαινει πως πρεπει να καταξοδευτεις.Απλα πρεπει να σκεφτεις που θα βαλεις το καθετι,διεξοδικα.Πχ,εγω τις κουκουβαγιες(σκουλαρικια),τις βαζω σε κλαδακια να κρεμονται.

Σάβ Ιουν 22, 2013 6:19 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: